logo    ARCHITEKTONICKÉ STUDIO K4  Projekční a školící středisko   PROJEKTY A PREZENTACE PRO VÁS 

O NÁS + PROJEKTY » Historie společnosti K4 s.r.o.
Stručná historie firmy ARCHITEKTONICKÉ STUDIO K4 s.r.o.


Firma byla založena v roce 1993 a v roce 1994 převzala formu společnosti s ručením omezeným. U zrodu firmy byl asistent na fakultě architektury - člen katedry urbanismu Ing.arch. Karel Vlček a tehdy ještě student Ing. Marián Smutný. Firma se od počátku orientovala na Komplexní počítačové zpracování projektů ve 3D při udržení standardní ceny za projekt. Klienti již tehdy získávali velkou výhodu vizuální kontroly návrhu a možnosti posouzení více variant z funkčního i estetického hlediska. Firemním softwarem byl při založeni MicraStation a pro jeho vyspělou moderní koncepci a výhody vícesouborového/víceoborového zpracování projektu.

Firma se kromě prosazováním nejmodernějších i hybridních postupů zabývala podporou kolegů, digitalizací map, projekty RD, přestavby BD a OV, centrální pěší zóna Kolín, zpracovává ÚP Líšný, obnovu obcí, digitalizace centrální části Žatce.

V roce 1999 s firmy vystupuje Ing. Marián Smutný i z důvodů, že firma mění sídlo firmy do Jablonce nad Nisou a stává se zcela firmou rodinou - přistupují společníci otec Ing. arch. Karel Vlček st. a manželka Mgr. Daniela Frániková. Po 6-ti letých zkušenostech se zadáváním ÚPD a regulačních plánů jako vedoucího oddělení hlavního architekta v Jablonci nad Nisou a vedoucí odboru hlavního architekta v Hradci Králové se zakladatel může opět plně věnovat projekci a výuce. Od roku 2001 se stává hlavním projekčním nástrojem SW  Allplan, který nabízí více komfortu při hromadném vícesouborovém zpracování urbanistických úloh a nabízí řadu zrychlujících postupů tvorby a editace pro architekturu s AEC prvky i s cenovýcmi výpisy a jinými soupiskami (dnes reporty). Firma se stává partnerem společnosti www.Nemetschek.cz s.r.o a Karel Vlček ml. začíná vyučovat i CAD na Technické univerzitě v Liberci.

Od roku 2002 se firma školí v jiných oborech a začíná prosazovat energeticky úsporné objekty. Své poznatky zapracovává do všech projektů. Nejprve se orientuje na pasivní domy s vzduchovým topením - v poslední době podporuje kombinace, technologie reflexních tepelných izolací, dokonalých parozábran, a nízkoteplotních topných systémů s kapilárními mikrorohožemi vedoucí k maximálním úsporám a využitím sluneční energie v kombinaci s tepelným zemním registrem a TČ.

Firma se zabývá studiemi, návrhy RD, změnami ÚPD, ve spolupráci s Ing. Frankem zpracovává v roce ÚAP spádové oblasti Jablonce nad Nisou v GIS technologii. V rozmezí 2003 - 2012 firma zpracovala řadu urbanistických studíí v okolí Jablonce a Praze. Největšími projekty s prosazováním pasivních domů jsou lokality Osada Sever - Rýnovice, Větrnný Vrch, Zoologická a dendrologická zahrada Proseč - Jablonec nad Nisou, Studie RD a centrum EVVO Habr Klášter Hradiště, BD Donská, DÚR Bytové domy Božanovská Praha 20. Firma prosazuje kvalitní usazování staveb do terénu díky modelaci digitálního medelu terénu v SW Allplan a tvorbu krajiny.

Firma má řadu realizací ze zásadních uvádíme - přestavba panelového domu ubytovny na byty - Smetanova ulice Jablonec nad Nisou, RD s ordinací MUDr. Kolesára ul- Gebauerova v Hradci Králové , přístavba Penzionu UKO v Bedřichově, BD Šlikova Liberec, rekonstrukce RD v nízkoenergetickém standardu.

Z novinek, co může firma nabídnout je kromě projektů a jejich realizací, je prodej, podpora a výuka SW Allplan 2012, SKETCHUP PRO s pluginy. Osloví Vás konfigurace grafického prostředí, intuitivní ovládání, DMT, fotogrammetrie, možnosti řady výkazů objektů/komponent, ploch a objemů. Nabízené SW se stávají  důležitými nástroji i pro řadu výrobních firem (designeři, truhláři, technologové, tesaři, zedníci, elektrikáři, vzduchotechnici) a nástroji pro vizuální komunikaci v digitální formě mezi partnery a klienty.

Dnes firma nabízí dle přání klienta servis od konzultací a jednoduchých skic, až po inteligentní modelaci budovy a terénu, řešení celého projektu i zajištění provedení objektů i zahrad. Pomáháme realitním kancelářím školit makléře pro využití SW vybavení a provádíme servis pro vynášení 2D a 3D realit.