logo    ARCHITEKTONICKÉ STUDIO K4  Projekční a školící středisko   PROJEKTY A PREZENTACE PRO VÁS 

Úvod » PROJEKTY RD » ZAJIŠŤUJEME KVALITNÍ BYDLENÍ

ZAJIŠŤUJEME KVALITNÍ BYDLENÍ

 

Jak docílit, aby se nám harmonicky žilo a RD byly kvalitní a krásné ?

V rámci návrhu urbanistických lokalit se jako architekt snažím o nastavení pravidel již ve studi tak, aby všechny parcely měly svou hodnotu, podobné světelné podmínky, a aby na nich mohla být realizována představa rodinného poklidného domova. Ve skutečnosti se na jiných místech setkáváme spíše s negativními dopady podcenění přípravy developerů a investorů území. Klienti většinou jsou vržení do problémů a další finanční náročnosti, pramenících z původního šetření, výběru jen malých parcel, nedostatečných teréních úprav a podcenění dimenze veřejných prostorů a komunikací.

Tvrdíme, že nejlepším regulačním plánem je kvalitní firma působící v celé lokalitě.

Pro území zpracováváme studie, kde doporučujeme i zásady prostorové regulace a typy domů. Pro klienty je důležitá záruka v čase a brzy dokončená celá lokalita. Bohužel regulační plány se z náročných časovývh i finančních důvodů nepořizují a mnohdy ani dozor hlavního architekta města či obce nemůže zpětně vše napravit.

Cesta prostorové prefabrikace zajímavě rozjela u nás i firma DENNERT (viz jak se staví dům za 4 dny - ), kterou jsme svým klientům doporučovali, jako alternativu individuálního mnohdy velmi časově náročného způsobu výstavby. Bohužel k potávkám západní Evropy a plné vytíženosti i vyššímu kurzu eura se stahuje z našeho trhu.

Rozhodli jsme se nalézt náhradního dodavatele  - který bude pro klienta, jediným garantem času a kvality za rozumnou cenu a přínosem v bitelnosti konstrikce (- hlukový útlum), kvalitě dispozic i architektonickému výrazu.

Obdivujeme přírodní stavby, které také navrhujeme - viz inspirace

www.arc.cz

www.slamak.info

www.hlinenydum.cz

Bohužel - roubenou stavbu, dům jako umělecké dílo a velký podíl času s ruční prácí stavitelů je věc co si ne všichni můžeme dovolit, ačkoliv je to příkladné a správné - a né všichni lidé chtějí bydlet v zemělodi či historickém stylu. 

Pro naše klienty zajistíme od letošního roku 2016, získání parcely - máme cca asi 10 lokalit na kterých jsme spolupracovali, dále dokumentaci usazení na parcelu,  vyřízení povolení  i nákup rodinného domu CANABA v případě že nebudou chtít individuální návrh. Typy UNO. IDEAL, CLASSIC, ROMANCE (- dům roku 2015) pro venkov i modifikace mírnějšího sklonu a skořepinové střechy pro město označené jako City mohu jako architekt doporučit pro jejich pevnost, tepelně izolační schopnosti a kvalitní prostorné dispozice, kdy dochází k efektu velmi velkého vnitřního prostoru, protože nosné zdi jsou jen 150 mm tlusté + zvolená izolace - u standardu na klíč, který protopí jen 16 000,- Kč ročně postačují dvojskla a 150 mm EPS s dokonale přerušenými mosty. Princip velkých oken, výrazné akumulace nosných i vnitřních zdí, těsnost a varianty domů a dispozic, jsou zárukou spokojenosti mnoha klientů, kteří si již zvolili tuto cestu.

Video UNO a proč potřebujete pěkné okolí: https://www.youtube.com/watch?v=cmqy2vkcfLo#t=50

Budeme rádi, pokud se obrátíte na nás a zajistíte si určitou formu možné individualizace jak interiéru, tak zahradních úprav a pergol, protože život v rodinném domě by měl probíhat hlavně okolo něj - v kvalitním exteriéru.  Na vyžádání jsme schopni zajistit další úspory a zaslat materiály a zpracovat Vaš požadavky.

 

INSPIRACE: